Маршрут "Зачарований Край"

А ми розвідали для вас ще один чудовий маршрут!

Знайомтесь, Зачарований Край!

Проходить по території Національного природного парку з однойменною назвою в Іршавському районі.

Основна особливість - тут не рубають та не возять ліс, тому є можливість насолодитись справжніми гірськими лісовими дорогами, більшість яких з твердим покриттям!

- оліготрофне сфагнове болото "Чорне багно" - ботаніко-гідрологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення, що є найглибшим торфовим болотом Українських Карпат (глибина майже 7м), має виражену опуклу поверхню і займає площу 15 гектарів;

- урочище Смерековий Камінь відзначається своєрідними рідкісними формами скельного рельєфу. Тут переважають моно кварцити зі зразками гетиту, у верхній частині урочища є брили опалоліту та своєрідні великопорфірові андезити та андезитобазальти. На цій ділянці в результаті водно-повітряної ерозії виникли оригінальні кам’яні утвори висотою до 100 м.

- виток річки Іршавка - чудовий приклад незайманої природи. Одне з небагатьох місць в Карпатах, проїзд по якому дійсно зачаровує!

Також на території Парку збереглись букові праліси Карпат, за що його територію внесено до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Повний трек має протяжність 31 кілометр з набором висоти 1000 метрів. Добре підходить для групи “Спорт”.

Групі “Здоров’я” буде запропоновано скорочену реверсну версію до урочища Смерековий Камінь.

Трек можна подивитись тут