Маршрут "Руніна"

Цей трек входить до програми кемпу у Словаччині.

Маршрут має назву села, яке є кінцевою його точкою.
Руніна знаходиться в самому серці Національного Парку Полонини на висоті 550 метрів над рівнем моря, і є одним з найвіддаленіших сіл північно-східної Словаччини.

По парку проходить 80% маршруту, тож незважаючи на переважно асфальтове покриття, 93 км з набором 1700 м, будуть дуже красивими та унікальними.

Під час осінньої розвідки на основній частині шляху ми зустріли лише три автомобілі, тому створюється враження що їдемо по якійсь іншій планеті :)

Дорога по Парку обходить з півночі дуже красиве водосховище Старіна, на яке у нас одноденний маршрут програми кемпу в Лопушанці.

А ще, наш трек має цікаву петлю в ліс, справжній буковий старий ліс! Дорога піднімається вгору та підходить впритул до хребта, по якому пролягає словацько-польський кордон. Це досить непопулярне місце для відвідування, тому тут досить велика концентрація лісових звірів, яких в українських лісах нам не побачити ніколи. Наприклад, восени бачили дві групи великих оленей, що паслись прямо біля дороги. Косулі, зайці і лисиці - також досить звичні жителі навколишніх лісів.

Проїжджатимемо також територію старого селища Руське, яке має цікаву історію, але розповімо її в описі іншого маршруту.

Навколо села Руніна є чудова гравійна дорога, яка проходить як по красивому лісу, так і по відкритим оглядовим ділянкам. Нею і скористаємось, щоб логічно розвернутись і попрямувати додому.

На зворотному шляху нас чекатиме невеличкий сюрприз - фанова зрізка по лісу! Це чотирьохкілометровий сінглтрек з повільним сбросом висоти 170 метрів! Стежка з камінцями, поворотами та міні-перешкодами у вигляді гілочок та струмочків - тут задоволення отримає навіть найменш підготовлений велосипедист!

Маршрут в цілому цікавий та динамічний, має два спрощених варіанти на 40 або 70 км, а також придатний для безпечного проїзду в будь-яку погоду та для учасників з мінімальною підготовкою.